Wygrana Strażaka po bardzo emocjonującym meczu
Strażak (2), Dobrów (1)...pan sędzia główny (7).
Do kolejnego ważnego spotkania dla układu tabeli doszło 14 Maja 2016 w Licheniu Starym ,przyjechała drużyna z Dobrowa która zajmowała trzecie miejsce w tabeli. Przyjeżdża najlepszy strzelec ligi, Paweł Dzierzgwa (21 bramek) ,drugim strzelcem jest Krystian Andrzejczak (17 bramek). Spotkanie zaczęło się od wręczenia odznaki legitymacji OZPN Konin dla piłkarzy i działaczy naszego klubu za wkład i rozwój piłki nożnej w Licheniu Starym, osobiście wręczał je prezes związku Mirosław Durczyński. Brązowe odznaczenia otrzymali Wożniak Dariusz, Małecki Tomasz, Andrzejczak Krystian, Kantarowski Dawid, Bryl Janusz oraz Srebrną Piotr Maciejewski.A teraz parę słów o meczu i aspektach po meczowych...
Mecz zaczął się od ataków Strażaków i już w minucie minimalnie piłka po strzale Siwego minęła słupek bramki. Kolejne ataki przygotowywane przez gospodarzy nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Bliscy zdobycia bramki byli Mariusz Guźniczak, Dariusz Wożniak oraz Albert Jędrowski. Goście ograniczyli się do kontrataków grając piłke na najlepszego strzelca ligi Pawła Dzierzgwe, które zostały powstrzymane przez naszych obrońców i bramkarza. W 40 minuty bramkę zdobył Błażej Podziński...i wtedy się zaczęło...ale o tym póżniej. Na przerwę schodzimy prowadząc (1:0).
Druga połowa jak się spodziewaliśmy zaczęła się od ataków gości , ale na wysokości zadania stawali nasi zawodnicy. Kolejną bramkę w 60 min dla naszej drużyny zdobył głową Konrad Dutkiewicz i od tego czasu w nasza drużynę wstąpiło rozluźnienie że 3 punkty są nasz,.nic mylnego, goście chcieli odrobić straty ,po jednej z akcji zdobyli bramkę na (2:1).Reszta meczu to walka na całym boisku ale fakt,faktem 3 punkty po bardzo emocjonującym meczu zostają w Licheniu.
A teraz parę słów z innej beczki...Sędzią głównym był pan Mateusz Witek( jak się później okazało główny bohater meczu) jego decyzje irytowały gości ,gospodarzy i kibiców i to wszystko podgrzewało atmosferę na boisku i trybunach. Kartki rozdawane w całym meczu dla drużyn, brak słów. Jak twierdzą kibice obu drużyn w jednej z akcji pan Witek pokazał kibicom "środkowy" palec) za to, że śmiali się z "wagi" sędziego i jego trybu sędziowania oraz prowadzenia zawodów. Kolejna sytuacja w której sobie nie poradził to 40 min, zdobywamy bramkę ,zawodnicy się cieszą, biegną w stronę kibiców ,kibice (Ci pijani) gości rozwalają ogrodzenie ponieważ chcą wejść na murawę, nasze służby porządkowe reagują i jest po sprawie a my dostajemy dwie żółte kartki. Przyjeżdża policja z Konina i Ślesina ,agresywni kibice są wylegitymowani. Druga połowa to już popis rozdawania kartek, daje wtedy kiedy nie trzeba i to zaostrza spotkanie. Jest obserwator na meczu? Pytamy się po co? Kluby są karane kartkami, musimy za nie płacić bo sędzia główny sobie je porozdawał. A jakie konsekwencje są wyciągnięte wobec sędziego...żadne...jedzie sędziować kolejny mecz.w nagrodę...i koło się kręci.To się musi zmienić bo być dalej tak nie może.
Wielkie podziękowanie dla naszych kibiców za doping,dla służb porządkowych oraz dla tych kibiców Dobrowa którzy dopingowali swój zespól kulturalnie. Chcielibyśmy jeszcze podziękować restauracji Izabel w Izabelinie i panu Kazimierzowi Jędrowskiego za przygotowanie pomeczowego grila.
skład: WOJCIECHOWSKI M. PODZIŃSKI B.WOŹNIAK D. KWAŚNIEWSKI Ł.DUTKIEWICZ K.ANDRZEJCZAK K. JĘDROWSKI A. LIZIK Ł( 70 DUL M). NOWAK B( 60 GOLIMOWSKI M). GUŹNICZAK M.KAŹMIERCZAK W.rezerwa.ADAMCZYK S.JAKUBOWSKI P.STRUŻYŃSKI M.